طراحی های برتر

گیاهان تصفیه کننده هوا را بشناسید!

گیاهان تصفیه کننده هوا

شاید این موضوع برای شما غیرقابل باور باشد، اما طبق گزارشات انجام شده هوای درون خانه گاهی اوقات 3 الی 5 برابر از هوای بیرون خانه آلوده تر خواهد بود . وجود اسپری های مختلف ، رنگ و سایر پاک کننده ها و چسب و اسپری خوشبو کننده هوا می تواند آلرژی و مشکلات تنفسی ، گلودرد و سردرد را در افراد ایجاد کند . در این مقاله قصد داریم شما را با گیاهان تصفیه کننده هوا آشنا کنیم.

بهترین گیاهان تصفیه کننده هوا

برای از بین بردن آلودگی در خانه می توان از انواع پاک کننده ها و اسپری های خوشبو کننده هوا استفاده کرد که هر یک از این مواد می تواند برای سلامتی انسان مضر باشد . راه حل ساده و بدون دردسر برای رهایی از سم های موجود درهوا ،گیاهان تصفیه کننده هوا می باشند که می توان آن ها را در خانه قرار داد .در ادامه با بهترین گیاهان تصفیه کننده هوا که ویژگی پاک سازی هوای خانه را دارند، آشنا خواهیم شد.

گیاهان تصفیه کننده هوا

سرخس برگ شمشیری

گونه ای از آوند داران سرخس دم شمشیری نام دارند که متعلق به مرداب و جنگل های گرمسیری می باشند . این گیاه بسیار مقاوم بوده و به نور کم و رطوبت زیاد احتیاج دارد. سرخس شمشیری یکی از بهترین گیاهان تصفیه کننده هوا برای سرویس های بهداشتی که رطوبت زیادی دارند، می باشد.

قرار دادن این گیاه در خانه و سرویس بهداشتی نه تنها باعث زیبایی دکوراسیون داخلی خانه می شود بلکه موجب تصفیه هوا از آلودگی می شود .این گیاه جزو یکی از گیاهان تصفیه کننده خانگی هوا محسوب می شود .

گیاه عنکبوتی

این گیاه جزو گیاهان پایا بوده و در مناطق جنوب آفریقا و استوایی بیشتر یافت می شود . اما امروزه این گیاه را می توان در سراسر دنیا پیدا کرد.از خصوصیات گیاه عنکبوتی می توان به برگ تازه و گل دهی آن اشاره کرد .از دلایل مهم محبوبیت گیاه عنکبوتی خاصیت تصفیه کننده کردن هوا می باشد.این گیاه به طور مداوم با آلودگی های محیط مبارزه می کند و به طور مداوم هوا را تصفیه می کند .به روش های مختلف می توان این گیاه را به راحتی تکثیر کرد .

نخل بامبو

این گیاه به تصفیه کننده مواد شیمیایی معروف است و علاوه بر این ویژگی گیاه نخل بامبو رطوبت موجود در خانه را در تعادل نگه می دارد که در فصول مختلف بخصوص زمستان بسیار مناسب می باشد . نخل بامبو یکی از بهترین گیاهان تصفیه کننده هوا می باشد که برخلاف گیاهان تصفیه کننده خانگی هوا نیاز به مراقبت و نگهداری بیشتری دارد .

پوتوس

از گیاهان رونده ای که امروزه در اکثر مکان ها برای زیبایی و تصفیه هوا استفاده می شود ، گیاه پوتوس است . این گیاه به دلیل سرسبزی و رشد خوب و همیشگی خود ، طرفداران زیادی دارد.علاوه بر تمام ویژگی هایی که بیان کردیم،پوتوس گیاهی است که خاصیت پاکسازی و تصفیه هوا را دارد.

این گیاه نور غیرمستقیم را دوست دارد و برای آبیاری تنها هر 7 روز یکبار کافی است .مسیرهای مختلف را برای رشد انتخاب می کند و افراد می توانند این گیاه را به مسیر دلخواه خود هدایت کنند و از زیبایی و طراوت این گیاه سرسبز لذت ببرند .

سانسوریا

سانسوریا یکی از بهترین گیاهان تصفیه کننده هوا در سرزمین های آفریقا و آسیای شرقی و استوایی رشد می کند .سانسوریا جزو گیاهان زینتی و همیشه سرسبز محبوب خانگی بوده و آپارتمان محل مناسبی برای نگهداری این گیاهان می باشند .

در تابستان برای آبیاری یکبار در هفته کافی است اما در زمستان این گیاه باید دو بار در هفته آبیاری شود .یکی از گیاهان مناسب برای قرارگیری در سرویس بهداشتی بوده زیرا می تواند هوای آلوده این محل را پاکسازی نماید .فرمالدهید موجود در حوله و جا دستمال توالت و سایر محصولات مو را پاکسازی نماید . از این گیاه می توان در اتاق خواب نیز نگهداری کرد زیرا در شبانه روز اکسیژن بیشتری را تولید می کند .

نخل ققنوس

گیاه نخل ققنوس از گیاهان تصفیه کننده هوا و مقاوم می باشد که رشد کمی دارد .از دلایل محبوبیت گیاه نخل ققنوس می توان به خاصیت تصفیه کنندگی آن اشاره کرد .به پیشنهاد کارشناسان قراردادن این گیاه در محل کار یا خانه می توان هوای پاک و پاکیزه ای را داشته باشیم . اما به خاطر سوزنی بودن برگ های این گیاه باید بسیار مراقب باشیم تا آسیبی به افراد وارد نشود .

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *