طراحی های برتر

کاربردهای متفاوت مایع ظرفشویی در خانه

مایع ظرفشویی

از جمله موادی که در هر خانه یافت می شود مایع ظرفشویی می باشد . مایع ظرف شویی شوینده ی ملایمی است ، به همین دلیل بهتر است به جای استفاده از مواد شیمیایی قوی از مایع ظرف شویی استفاده کنید . یکی از اجزاء جدا نشدنی از آشپزخانه این مایع می باشد . این مایع کاربردهای بسیار متنوعی دارد که در ادامه مطلب به بررسی آن ها خواهیم پرداخت . برای کسب اطلاعات بیشتر با ما همراه باشید ….

کاربردهای متفاوت مایع ظرفشویی در خانه

مایع ظرفشویی بسیار پرکاربرد است .  برای از بین بردن چربی هایی که بر روی ظروف وجود دارد از مایع ظرف شویی استفاده می شود . بسیاری از خانم های خانه دار معتقدند با استفاده از یک اسفنج خوب و یک مایع ظرف شویی با کیفیت و مقداری آب داغ می توانند هر چیزی را پاک کنند . اما به یاد داشته باشید که این مایع در بسیاری از موارد می تواند دردسرساز هم باشد . بنابراین نمی توانید در هر کاری از آن استفاده کنید.

لکه‌های چرب روی لباس را پاک کنید

برای از بین بردن لکه های چربی استفاده از مایع ظرفشویی انتخاب بسیار مناسبی است . بنابراین اگر لکه ای چربی بر روی لباستان ایجاد شد بهتر است از مایع ظرف شویی استفده نمایید .

کف زمین را به خوبی پاک کنید

برای پاک سازی کف پوش های آشپزخانه و سرویس بهداشتی استفاده از مایع ظرف شویی انتخاب مناسبی می باشد . به همین جهت کافی است مقداری از مایع ظرفشویی را به آب گرم اضافه نمایید و کف پوش مورد نظر را تمیز کنید . به یاد داشته باشید که برای تمیز کردن کفپوش های چوبی و امینت استفاده از این مواد تمیز کننده انتخاب مناسبی نمی باشد .

جواهرات خود را جلا دهید

برای تمیز نمودن زیورآلات خود می توانید از این ماده تمیز کننده استفاده کنید . بدین منظور مقداری آب گازدار را با مایع ظرف شویی مخوط کنید و به مدت 5 دقیقه زیورآلات خود را داخل محلول تهیه شده قرار دهید و با استفاده از یک مسواک آن را به خوبی بشویید .

مایع ظرفشویی

لوازم پیرایشی را تمیز کنید

لوازم پیرایشی مانند برس مو و شانه ها معمولا به سختی تمیز می شوند . برای پاک سازی چنین وسایلی مقداری آب گرم را با مایع ظرفشویی مخلوط کنید و لوازم پیرایش مانند شانه و برس را داخل محلول تهیه شده قرار دهید و پس از گذشت مدت کوتاهی آن را بشویید و مجددا مورد استفاده قرار دهید .

لباس های قابل شستشو با دست را بشویید

اگر قصد دارید لباس های خود را با دست بشویید ، پیشنهاد می کنم از مایع ظرف شویی استفاده نمایید . این ماده تمیز کننده در برابر بسیاری از مواد شوینده شیمیایی ، بسیار نرم و لطیف می باشد . بنابراین برای شست و شوی لباس ها بسیار مناسب است .

لکه‌های روی فرش‌ ، موکت و کابینت آشپزخانه را از بین ببرید

در صورتی که قسمتی از فرش یا موکت شما لکه دار شده باشد ، بهترین راه برای از بین بردن لکه استفاده از محلول آب گرم و مقداری مایع ظرف شویی است . هم چنین برای از بین بردن لکه های چربی از روی کابینت ، استفاده از مایع ظرفشویی از هر ماده شوینده دیگری مناسب تر می باشد .

مایع ظرفشویی باید دارای چه ویژگی هایی باشد ؟

قدرت پاک کنندگی مایع ظرفشویی باید بالا باشد . در فرمول شیمیایی مایع ظرف شویی سورفکتانت های آنیونیک ، نانیونیک و آمفوتریک به کار رفته است به همین دلیل به سرعت چربی ها از روی سطوح پاک می شوند .

مایع ظرفشویی باید غلیظ و به صرفه باشد . این ماده شیمیایی به دلیل کاربرد الکترولیت ها و سورفکتانت ها و آلکانول آمیدها ، باید غلظت زیادی داشته باشد .

مایع ظرف شویی باید قدرت کف کنندگی زیاد و پایداری داشته باشد . به دلیل فرمولی که در ساخت این ماده شیمیایی به کار می رود مانند آلکانول آمیدها ، کف تشکیل شده آن پایدار می باشد .

کفی که توسط مایع ظرف شویی تولید می شود باید به راحتی با آب کشی از روی ظروف پاک شود .

پی اچ مایع ظرف شویی باید خنثی باشد و موجب سوزش پوست دست نشود . به دلیل وجود سورفکتانت آمفوتریک در این ماده حساسیت پوستی کاهش پیدا می کند .

برای استفاده از مایع ظرف شویی می توانید یک جا مایع تهیه کنید و براحتی از آن استفاده نمایید . در حال حاضر خرید انواع جا مایع ، جا دستمال ، انواع اسپری و دستگاه خوشبو کننده هوا ، جا صابون و به طور کلی تجهیزات بهداشت ساختمانی و غیره از طریق وب سایت فروشگاه اینترنتی هایسپر استار به صورت اینترنتی قابل انجام است .

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *