طراحی های برتر

چگونه خوشبو کننده هوا گیاهی بسازیم؟

خوشبو کننده هوا گیاهی

رایج ترین نوع خوشبو کردن فضای داخلی خانه یا محل کار استفاده از اسپری خوشبو کننده هوا می باشد که علاوه بر از بین بردن بوی بد موجود در خانه باعث ضد عفونی کردن هوا نیز می شود .از ویژگی های خاص خوشبو کننده هوا گیاهی می توان به تنوع در رایحه ، عملکرد سریع و پوشش دهی وسیع اشاره کرد . در ادامه قصد داریم چگونگی خوشبو کننده هوا گیاهی را برای شما شرح دهیم ، با ما همراه باشید .

خوشبو کننده هوا گیاهی

محبوبیت اسپری های خوشبو کننده هوا گیاهی به دلیل استفاده راحت و بدون دردسر  آن ها می باشد که اغلب در بازار به صورت اتوماتیک و دستی موجود هستند . برخی از دستگاه های خوشبو کننده هوا به صورت اتوماتیک کار می کنند .این دستگاه های خوشبو کننده مجهز به سنسور حساس به نور در حالت    ای مختلف روز ، شب و حتی شبانه روز بوی نامطبوع در محیط را از بین می برد .

دستگاه های اتوماتیک خوشبو کننده هوا با باتری و یا برق کار می کنند و برخی از آن ها تایمر دارند و یا از طریق راه دور کنترل می شوند . افراد می توانند با قرار دادن عطر و خوشبو کننده هوا گیاهی مورد علاقه خود و تنظیم زمان به دستگاه ، تعداد اسپری کردن دستگاه را تنظیم کنند .برای استشمام عطر هر فصل می توانید با روش ساخت خوشبو کننده هوا گیاهی مناسب ترین عطر را بسازید و برای مطبوع کردن فضای مورد نظر استفاده کنید .

خوشبو کننده هوا گیاهی

مواد مورد نیاز برای ساخت خوشبو کننده هوا گیاهی

برای ساخت و تولید خوشبو کننده های هوای گیاهی باید از روغن های بدون بو استفاده کنید . شما می توانید این روغن ها را از فروشگاه های لوازم ارایشی و بهداشتی و فروشگاه های مواد غذایی تهیه نمایید . قبل از ساخت خوشبو کننده های هوای گیاهی به مقدار فراوان بهتر است ابتدا در یک کاسه کوچک مقداری را به عنوان تست درست کنید .

در صورتی که بوی عطر مورد نظر را دوست داشتید،می توانید مقدار بیش تری از خوشبو کننده گیاهی را بسیازید و برای مصرف روزانه یا هفتگی استفاده کنید . به طور کلی وسایل مورد نیاز برای ساخت انواع خوشبو کننده هوای گیاهی می توان به آب مقطر ، روغن بدون بو ، مقداری الکل و اسانس خوشبو کننده هوا ، قطره چکان یا آبپاش ، برچسب و بطری یا اسپری اشاره کرد .

ساخت خوشبو کننده هوا مناسب هر فصل  

برای ساخت انواع خوشبو کننده هوا مناسب هر فصل می توانید از اسانس های مختلف و ترکیب آن ها با یکدیگر استفاده کنید . برای فصل پاییز از عصاره لیمو و ترکیب آن با اسطوخودوس می توانید استفاده کنید و فضای داخل خانه و محل کار خود را با عطر دلپذیر این عصاره ها می توانید پر کنید .

برای ساخت خوشبو کننده مناسب طبیعی هوا فصل زمستان می توانید از چند قطره عصاره پرتغال به همراه عرق نعنا و مقداری اسانس لیمو و اکالیپتوس خوشبو کننده طبیعی هوای گیاهی را تهیه کنید . مناسب ترین خوشبو کننده هوا برای فصل تابستان استفاده از اسانس درخت فندق و مقداری الکل و آب مقطر می باشد . مخلوط را به خوبی هم زذه تا محلول آماده برای اسپری در قسمت های مختلف خانه شود .

خوشبو کننده مناسب فصل بهار

برای ساخت خوشبو کننده هوا گیاهی مناسب فصل بهار می توانید از اسانس های فصل تابستان استفاده کنید تا هوای مطبوعی را در محیط داشته باشید . حتی می توانید به جای استفاده از اسانس درخت فندق از عصاره گل های فصل بهار و هم چنین گل های خشک با عطر فوق العاده استفاده نمایید .

بر روی بطری های خوشبو کننده خانگی برچسب رایحه های هر یک از آن ها بزنید تا مشکلی برای نگهداری و تشخیص هر یک از آن ها به وجود نیاید . از خوشبو کننده های خانگی می توانید در قسمت های مختلف خانه مانند اتاق خواب ، سرویس بهداشتی ، آشپزخانه و .. استفاده نمایید .

اکثر اسانس و روغن های طبیعی معطر در بازار خاصیت ضد باکتریایی و میکروبی دارند و این ویژگی به این معناست که علاوه بر خوشبو کردن محیط داخلی ، محیط خانه یا محل کار را از عوامل میکروبی و باکتریایی پاک خواهند کرد .برای شماوره و کسب اطلاعات بیشتر در مورد انواع خوشبو کننده ها می توانید به وبسایت ما مراجعه فرمایید .

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *