طراحی های برتر

معرفی چند گیاهان خانگی تصفیه کننده هوا

گیاهان زیبایی و طراوت را به خانه هدیه می کنند .برای اطلاع از گیاهان خانگی تصفیه کننده هوا می توانید با کمی تحقیق و بررسی با هر یک از آن ها آشنا شوید و مناسب ترین گزینه را برای خانه انتخاب نمایید . گیاهان خانگی تصفیه کننده هوا شامل آلوئه ورا ، اسطوخودوس ، گل داوودی ، و .. می باشد. در ادامه نکاتی را در مورد انتخاب مناسب ترین گیاه تصفیه کننده هوا در منزل برای شما بیان خواهیم کرد .

گیاهان خانگی تصفیه کننده هوا

امروزه برای جلوگیری از ورود هرگونه آلودگی به محیط از گیاهان خانگی تصفیه کننده هوا استفاده می شود .گیاهان به عنوان تصفیه کننده هوا در خانه و محل کار شناخته می شوند و می توان با صرف هزینه کم و کمترین دردسر هوای آلوده و شیمیای داخل خانه را جذب و آن را تبدیل به هوای پاکیزه و اکسیژن تازه تبدیل کرد .

آلودگی هوا تنها منحصر به هوای خارجی خانه نیست بلکه در برخی از خانه ها به دلیل استفاده از اسپری خوشبو کننده هوا و یا انواع محصوصلا شوینده و پاک کننده هوای آلوده در محیط وجود دارد.برای از بین بردن هوای آلوده بهتر است از گیاهان تصفیه کننده هوا استفاده کنیم .در ادامه برخی از گیاهان تصفیه کننده هوا را معرفی خواهیم کرد .

گیاهان خانگی تصفیه کننده هوا

آلوئه ورا

از گیاهان خانگی تصفیه کننده هوا می توان آلوئه ورا را معرفی کرد که به راحتی می توان تکثیر کرد و جزو آن دسته از گیاهانی است که می تواند به راحتی از آن در فضای داخل خانه نگهداری کرد . توجه به آبیاری ویژه این گیاه موجب می شود که سال ها برای افراد باقی بماند .

آلوئه ورا علاوه بر ویژگی تصفیه کنندگی هوا ،برای درمان انواع سوختگی ، سلامت و بهداشت پوست ، برطرف کردن مشکلات گوارشی و زخم معده به طور معجزه آسایی این مشکلات را برطرف کرده و موجب می شود آلودگی های موجود در هوا و انواع سموم مواد شوینده و مواد مضر اسپری خوشبو کننده هوا را به خود جذب کند .

این گیاه در شب به طور کامل اکسیژن آزاد کرده و تمامی گازهای مضر داخل خانه را از بین می برد و هوای تمیز و تازه را جایگزین هوای آلوده محیط می کند .علاوه بر آلوئه ورا گیاهان دیگری وجود دارند که می توان آن ها را خریداری و در خانه برای تصفیه هوا استفاده کرد .

آگلونما

یکی از گیاهان همیشه سبز و پایا که نیاز به نور خیلی کم در خانه دارند،آگلونما نام دارد . این گیاه به خوبی برخلاف سایر گیاهان در نور کم رشد می کند .از خصوصیات مهم گیاه آگلونما می توان به سم زدایی عالی فضای خانه اشاره کرد . این گیاه جزو گیاهان تصفیه کننده هوا در دوره های آلودگی هوا می باشد . برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد انواع گیاهان خانگی تصفیه کننده هوا می توانید به مطالب موجود در سایت مراجعه کنید .

اسطوخودوس

گیاه اسطوخودوس به دلیل خاصیت های فراوانی که دارد امروزه کاربرد دارد .کاهش استرس افراد، تنظیم خوا و فشارخون ، از ویژگی های خوب این گیاه می باشد . اگر بخواهیم از دیگر خواص اسطوخودوس اشاره کنیم. جزو گیاهان تصفیه کننده هوا می باشد و می توان از آن در خانه و سایر قسمت های ساختمان استفاده کرد.

گل های خوشبو اسطوخودوس فضای داخلی خانه را خوشبو می کند و علاوه بر آن موجب دور شدن انواع سم و هوای آلوده از محیط می گردد .

نکاتی که در انتخاب گیاهان خانگی تصفیه کننده هوا باید درنظر بگیریم:

  • در زمان انتخاب گیاهان خانگی ابتدا از سمی و مضر بودن آن ها برای کودکان اطمینان حاصل نمایید و بعد از آن مناسب ترین گیاه را خریداری کنید .
  • برای محل کار یا خانه خود گروهی از گیاهان تصفیه کننده هوا را که خاصیت پاکسازی هوا از سموم دارند ، انتخاب کنید .
  • مراقبت و آبیاری گیاهان خانگی را فراموش نکنید زیرا مراقبت و رسیدگی به گیاهان موجب می شود که دیگر احتیاج به استفاده از وسایل تصفیه کننده هوا نداشته باشید .

آلودگی هوا عوارش نامطلوبی بر روی سلامت سیستم تنفس و قلب و عروق افراد می گذارد. مواد مضر و سرب موجود در هوای آلوده سلامت جسم افراد سالخورده و زنان باردار را به خطر می اندازد. توجه به پاکیزگی و تمیزی هوا مهم ترین مسئله در شهرهای پرجمعیت و پرتردد می باشد . با قراردادن گیاهان خانگی تصفیه کننده هوا می توان آلودگی ها را برطرف کنیم .

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *