طراحی های برتر

روش ساخت قرص های خوشبو کننده خانگی

قرص های خوشبو کننده خانگی

شاید شما نیز جزو آن دسته از افرادی باشید که از بوی خانه خود راضی نبوده و همیشه به دنبال راهی برای از بین بردن بوی نم ، بوی زباله و سرویس بهداشتی و.. به جا مونده در خانه هستید .یکی از روش های ایجاد رایحه خوش در خانه ، استفاده از اسپری خوشبو کننده هوا می باشد . اما چرا از خوشبوکننده هوا که دارای مواد شیمیایی است استفاده کنیم .در این مقاله قصد داریم روشی را برای ساخت قرص های خوشبو کننده خانگی به شما عزیزان معرفی کنیم. با ما همراه باشید .

قرص های خوشبو کننده خانگی

از قرص های خوشبو کننده خانگی در مکان هایی که بوی نامطبوع دائمی وجود دارد معمولا استفاده می شود . این قرص عای خوشبو کننده خانگی بوی بد موجود در محیط را جذب کرده و رایحه خوش را در محیط ایجاد می کنند . برای ساخت قرص های خوشبو کننده خانگی ابتدا باید دو فنجان جوش شیرین و 2 فنجان آب جوشیده و مقداری اسانس با رایحه خوش و قالب سیلیکونی تهیه کنید .

روش ساخت قرص های خوشبو کننده خانگی

با تهیه مواد و وسایل مورد نظر برای ساخت قرص های خوشبو کننده خانگی می توانید ساخت قرص خوشبو کننده را در خانه شروع کنید .ابتدا مقداری از اسانس یا رایحه خوش بو گل یا میوه را به مقداری از آب اضافه کرده و سپس محلول آب و اسانس را به جوش شیرین اضافه می کنیم . این محلول را با جوش شیرین به خوبی مخلوط کرده و تا زمانی که خمیر غلیظی ایجاد شود ،خوب مخلوط می کنیم .

قرص های خوشبو کننده خانگی

سپس مخلوط خمیری به دست آمده را در داخل قالب های سیلیکونی ریخته و زمان بدهید که مواد به مدت 24 الی 48 ساعت در قالب سیلیکونی بماند تا کاملا سفت و خشک شوند . سفت شدن مواد به شرایط آب و هوایی و مکانی که مواد را قرار داده اید بستگی دارد . به طور معمول قرص های خوشبو کننده خانگی 24 ساعت زمان می برد که خشک شوند اما در بعضی از موارد زمان خشک شدن مواد بیشتر می شود .

همانطور که مشاهده کردید روش ساخت این قرص های خانگی خوشبو کننده بسیار ساده تر از آن چیزی است که تصور می کردید .روشی آسان و راحتی را به شما آموزش دادیم که علاوه بر بوی خوش ، کارایی خوبی نیز دارد و می توانید از قرص های دست ساز خوشبو کننده به مدت یک ماه بدون ایجاد تغییر در بو و کارایی آن استفاده نمایید.

نکات لازم جهت جلوگیری از آلودگی هوای خانه

بوی بد و هوای آلوده در خانه می تواند برای افراد آزاردهنده باشد و فضای خانه را که محلی برای استراحت می باشد به فضایی نامناسب تبدیل کند . در این میان می توان با رعایت چند نکته ساده از آلودگی هوای خانه پیشگیری کنیم و همیشه هوای تازه و مطبوع را در خانه داشته باشیم.

زباله های جمع شده در خانه را در پلاستیک های محکم قرار دهید و روزانه و سر موقع آن را از خانه خارج و در محل مناسب قرار دهید تا بوی زباله در فضای خانه منتشر نشود . چنان چه در خانه از حیوان خانگی نگهداری می کنید ، بهتر است آن و محل خواب و رفت و آمد حیوان را تمیز و مرتب کنید تا بوی ناخوشایند حیوان خانگی در فضای خانه منتشر نشود .

پنجره های خانه را برای ایجاد جریان هوای تازه و رد و بدل شدن هوای مطبوع هر چند ساعت باز نگه دارید و مراقب تمیز و سالم بودن فن و تهویه های موجود در آشپزخانه و سرویس بهداشتی باشید  . برای خوشبو نگه داشتن خانه می توانید از چند قطره اسانس با رایحه خوش مرکبات و یا گیاهان خوشبو روی لامپ استفاده کنید تا با حرارت لامپ عطر در فضا پخش شود .

گاهی به دلیل کمبود زمان و نبود برخی از وسایل مورد نیاز برای ساخت قرص های خوشبو کننده خانگی می توان از خوشبو کننده های آماده موجود در بازار استفاده کنیم . شرکت های مختلف قرص های خوشبو کننده سرویس بهداشتی و ماشین لباسشویی و ظرفشویی را به بازار عرضه کرده اند که می توانید با مراجعه به وبسایت این شرکت ها به صورت اینترنتی محصول مورد نظر خود را خریداری فرمایید .

جهت مشاوره جهت خرید انواع خوشبو کننده هوا و محصولات مربوط به سرویس بهداشتی می توانید به وبسایت مجموعه ما مراجعه فرمایید و با مشاورین و کارشناسان ما در تماس باشید .

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *