طراحی های برتر

آشنایی با روش های مختلف خوشبو کردن هوای خانه 

خوشبو کردن هوای خانه 

یکی از مشکلاتی که خانم های خانه دار با آن دست و پنجه نرم می کنند ، بوی نامطبوع موجود در خانه می باشد که در اثر پخت و پز و یا وجود زباله و خرابی تهویه و فن سرویس بهداشتی و یا آشپزخانه در خانه ایجاد می شود . روش های موثر و طبیعی برای خوشبو کردن هوای خانه وجود دارد که در ادامه به هر یک از آن ها می پردازیم با ما همراه باشید .

روش های متنوع خوشبو کردن هوای خانه 

یکی از موارد آزاردهنده در خانه از بین بردن بوی بد و نامطبوع خانه می باشد .برای هیچ کس خوشایند نیست که با وجود تمیزی آشپزخانه و یا اتاق نشیمن بوی بد در فضای خانه استشمام شود .برخی از افراد به اسپری خوشبو کننده هوا الرژی داشته و اغلب برای خوشبو کردن هوای خانه از مواد طبیعی و روش های دیگری استفاده می کنند .

در این بخش قصد داریم روش های متنوعی را در مورد خوشبو کردن هوای خانه به شما آموزش دهیم که جایگزین استفاده از مواد شیمیایی خواهند شد و جهت رفع بوی آزار دهنده استفاده می شود . برای خوشبو کردن هوای خانه می توان از روش های ساده و کم هزینه استفاده کنیم.

یک قاشق دارچین را همراه با میخک در ورق پخت کیک و شیرینی قرار دهید و نیم ساعت در فر اجاق گاز در دمای 200 درجه سانتی گراد با درباز قرار دهید تا بوی خوش و معطر دارچین همراه با میخک فضای خانه  را در برگیرند .

استفاده از دستمال های معطر می توانید گزینه مناسب و مقرون به صرفه ای جهت خوشبو کردن هوای خانه باشد . شما می توانید با قرار دادن دستمال های معطر در جا دستمال و یا پشت پنجره و زیر صندلی هوای خانه را از بوی مطبوع پر کنید .

برای از بین بردن بوی بد موجود در خانه می توانید از ترکیب جوش شیرین همراه با دارچین و یا وانیل استفاده کنید که بسیار کاربردی و ارزان قیمت به نسبت سایر مواد خوشبو کننده و اسپری های موجود در بازار می باشد . می توانید با آغشته کردن پنبه به وانیل آن را داخل قفسه یخچال یا هر قسمت از خانه که نیاز به خوشبو شدن دارد، قرار دهید .

خوشبو کردن هوای خانه 

برای خوشبو کردن هوای خانه می توانید از پوست مرکبات معطری چون پرتغال یا لیمو استفاده کنید . پوست آن ها را گرفته و آن ها را روی شعله قرار دهید تا بوی خوش در فضا منتشر شود .حتی می توانید زمانی که لامپ و چراغ های موجود در خانه خاموش و سرد هستند . با چند قطره اسانس یا عطر خوشبو آغشته کنید و با روشن کردن چراغ گرما و حرارت لامپ به آرامی عطر و اسانس را در فضا منتشر کرده و باعث خوشبو کردن هوای خانه می گردند .

خوشبو کردن هوای خانه با خوراکی و گیاهان تصفیه کننده

گیاهان علاوه بر زیبایی و ایجاد طراوت در خانه با آزاد کردن اکسیژن در خانه موجب تمیز و خوشبو نگه داشتن هوای خانه می شوند و استرس و سرماخوردگی و خستگی را از فضای خانه خارج و طراوت و زندگی را به محیط می دهند . گیاهانی چون سانسوریا ، آلوئه ورا ، پوتوس ، بامبو و .. بهترین گیاهانی هستند که می توان برای تصفیه و خوشبو کردن هوای خانه از آن ها استفاده کرد .این گیاهان به عنوان فیلتر قوی می تواند به صورت 24 ساعت اتاق و فضای داخلی خانه و محل کار را تمیز و خوشبو نگه دارد.

اما در ادامه با خوراکی های خوشبو موجود در طبیعت که موجب تصفیه هوا می شوند آشنا خواهیم شد.یکی از بهترین و خوشبو کننده ترین خوراکی های موجود در طبیعت قهوه می باشد . مقداری قهوه را در ظرفی قرار داده و با این کار بوی نامطبوع به سرعت از بین خواهد رفت.

یکی دیگر از ترفندهایی که می توان با استفاده از خوراکی های خوشبو انجام دهیم استفاده از وانیل زمان تمیز کردن سرامیک های خانه از آن استفاده کرد .با آغشته کردن پنبه به وانیل می توان در اطراف خانه یا اتاق و یا مقابل دریچه کولر بوی مطبوع را در محیط ایجاد کرد .

برای درست کردن اسپری خوشبو کننده می توانید مقداری آب را همراه با برش های پرتغال و زنجفیل و عصاره بادام و .. روی شعله قرار داده و زمانی که به نقطه جوش رسید ، شعله را کم کرده و در نهایت خاموش نمایید .

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *